Nezarostou mi chloupky po depilaci nebo po holení? Dokonalá kůže na dosah ruky.

foto: Antoine K

Předpověď počasí nám konečně po chladném jaře slibuje oteplení. Letní šaty už netrpělivě visí vystavené na dveřích skříně. Už jsme si pořídili nové plavky a nebo ty z minulých let ještě dobře slouží? Někteří z nás, kteří dávají přednost hladkému oholení, třímají holítka v pohotovosti a další přemýšlí, jestli se dát raději cestou depilace. Zdravá a krásná kůže?

Kůži bychom rádi ukázali sobě i světu krásnou a zdravou, pružnou bez vad, chceme se líbit sobě i ostatním. Jak naložit s pokožkou přírodně a maximálně funkčně, aby se zaskvěla a byla připravená na porci vzduchu, slunce a koupací sezónu?

Moje tipy a triky

Pro krásnou kůži pro každého. Pro ženy i muže. Po holení i po depilaci. Při problémech s nedokonalostmi pleti i kůže.

Letos jsem po letech oprášila svůj depilační strojek (po porodech jsem měla kůži hodně citlivou a depilace mi byla příliš nepříjemná). Říkala jsem si, že to prostě ještě jednou zkusím a v případě, že mě používání nebude bavit, tak strojek poputuje někomu z mého okolí, kdo by jej rád používal. OK. Použiji jej a co pak? Matně jsem vylovila z paměti vzpomínku na červené tečky po minulých pokusech, kdy jsem kůži nechala zcela bez péče. Nejen podráždění, ale i zarůstající chloupky na sebe nenechaly dlouho čekat.

Tentokrát jsem přelétla očima poličku v koupelně.

Nabyla jsem jistotu, že mohu být klidná. Když pokožku ošetřím tímhle trojbojem, tak mám nejen klid, ale jako bonus pokožku pružnější a hezčí než před tím.

Depilace proběhla hladce

Ani to nebylo žádné velké mučeníčko. Pokožku jsem hned na sucho nastříkla heřmánkovou vodou. Ta se mi osvědčila už na mnohé věci. Umí toho neskonale hodně a je moc fajn, že je po ruce líp než třeba nálev z heřmánku. Hned po heřmánku šel ještě za mokra aloe vera gel. Mám moc ráda tenhle od Urtekramu. Má báječné složení a navíc i hyaluron. Ano, to je taková ta věc, z které se dělají pleťová séra pro maximální hydrataci. Takže kombinace aloe a hyaluronu? Hydratace jako víno! Gelu stačí dávat malinko. Na vlhké pokožce se dobře rozetře a vsakuje se báječně. Díky tomu vodnímu podkladu ani nijak nelepí a krásně se vstřebává. Rovnou na tuhle vrstvu dávám tamanu olej. Trojkombinace nezklamala. Kůže jako z alabastru hned po depilaci a už týden se můžu ze stavu pokožky jenom radovat.

Tamanu olej

Tamanu olej. Já vlastně opravdu vážně přemýšlím nad tím, proč vlastně tenhle hotový zázrak není mezi lidmi více známý? To, co umí s kůží, je neskutečné. Představte si účinnost tea tree oleje, ale úplně bez vysušování a naopak s dokonalým zpružňujícím efektem. Ať se vám na kůži dělá prakticky cokoliv, tak tamanu je pro mě okamžitá první volba. Použiji na morko jako pleťový nebo tělový olej a od prvního použití jsou vidět výsledky. Výrobce doporučuje jej pro používání ředit. Přiznám se, že já osobně (mám suchou a citlivou pleť) už si jej dávno neředím. Když chci intensivní kúru, tak jej používám třeba týden 1-2x denně tak, jak je. Po téhle kúře zmizí z kůže opravdu všemožné nepříjemnosti. Na cokoliv, co má být zdravé, krásné a zároveň pružné. Jeho typická ořechová vůně už je pro mě synonymem krásy a vedle karité, avokádového oleje a hyaluronového séra je to součást mé nejvíce používané kosmetické výbavy.

Co říkají odborné studie?

Co jsem si o tamanu oleji dohledala: Co o tamanu oleji (Calophyllum Inophyllum) říkají některé studie?
1. Anti-inflammatory and wound healing activities of calophyllolide isolated from Calophyllum inophyllum Linn.
Cituji: „Tato studie je první, která indikuje přijatelnou úlohu CP (Calophyllum) při urychlení procesu hojení ran pomocí protizánětlivých mechanismů aktivity, konkrétně regulací zánětlivých cytokinů, redukcí MPO a přepnutím makrofágů na fenotyp M2. Tato zjištění mohou umožnit využití Calophyllum jako účinného léčiva pro hojení kožních ran.“
2. Biological Activity of Polynesian Calophyllum inophyllum Oil Extract on Human Skin Cells. Cituji: „Účinek „emulze olejů Tamanu“ na kůži byl zkoumán na buňkách lidské kůže (keratinocyty a dermální fibroblasty) a prokázal proliferaci buněk, produkci glykosaminoglykanů a kolagenu a hojení ran.“

Dají se zmíněné produkty použít všestranněji? Určitě!

Heřmánkovou vodu používám intuitivně všude tam, kde potřebuji něco zklidnit a „zatáhnout“. Běžně jako podklad pod séra i krémy. Dětem s tím stříkám drobné „chodníkové lyšeje“ , bebíčka různého původu , manžel používá po holení.

Aloe vera gel Urtekram. Tak ten snad mluví sám za sebe, ale pro jistotu. Bezvadná věc pro jakýkoliv pleťový nebo tělový olej. Miluju ho na morko. Uvidíte nevídané. Kombinace aloe vera gelu a tělového oleje je milionkrát lepší než to nejlepší tělové mléko. Pokožka je pak vláčná, pružná, hlaďoučká, naducaná. Suché lokty, suché paty, suchá kolena nebo naopak otevřené póry a unavená kůže nemají šanci na delší trvání.

Nezbývá než si udělat vlastní zkušenost.

Přírodě zdar! :-)

Magda Síbková