Pro muže, kteří umí být krásní. Mužnost přírodní cestou.

Jak být přitažlivý pro ženy

foto: Hernán Piñera

Jsem ráda, že čím dál tím více mužů se už i tady u nás učí umět být krásnými. A uvědomují si, že mužnost neznamená „smrdět i z fotky“. Pochopitelně, že krása jde vždy zevnitř a u mužů to platí stejně jako u žen, ale tomu zevnějšku se dá dost výrazně napomoci a stačí k tomu pár kroků.

Krása vůně

Začnu u toho, co nás ženy na mužích opravdu fascinuje, a to je vůně. Tím myslím opravdu kvalitní parfém. Klidně ho může být i skutečně hodně. Když je totiž vůně kvalitní a přírodní, tak v kombinaci s mužskou kůží vyčaruje neodolatelný koktejl vjemů, který zůstává v mysli a paměti. Nemluvím tady o syntetických značkových „oblacích strašnosti“, ale o skutečných přírodních silicích, které umí podtrhnout Vaši vlastní vůni. Jednou z nejjednodušších cest k přírodní vůni, která je zároveň adekvátní v míře i proporcích našim místním poměrům západní Evropy je německá parfumářská dílna Florascent.

Magnet na ženské buňky

Aby měl parfém dostatek prostoru se rozvinout a udělat z Vás chodící magnet na ženské čichové buňky, tak zapomeňte na běžné deodoranty z reklam. To bychom byli zase zpět u těch zmíněných „oblaků strašnosti“. Ideálním a velmi účinným deodorantem může být, zejména pro muže, přírodní deokrystal.

Deodoranty versus antiperspiranty

Malé opáčko k pojmům. Po všech deodorantech se budete vždy potit úplně normálně – tedy pocení neomezí. Deodoranty mají pouze omezit zápach potu. Antiperspiranty se v rámci přírodní kosmetiky vůbec nevyrábí, protože jejich funkcí je zadržení potu, a to je v rozporu se zdravým fungováním těla, především lymfatického systému a pokožky. Tedy když zdravě a přirozeně, tak deodorant.

Upravené vousy

Nemusíte být zrovna nositeli 20 cm bradek, ale dobře upravené vousy jsou pro ženy opět velmi atraktivní. Myslíte, že tak soudím jen podle svého vkusu? Nebo, že jsme probraly mužnost s kámoškama nad skleničkou vína? Probraly :-D … Ano, ale nejsme v tom sami :-) Cituji: „Vousatí muži jsou pro ženy atraktivnější, zejména z pohledu dlouhodobých vztahů. Vousům dávají v tomhle ohledu dokonce přednost před výraznými mužskými rysy obličeje. Zjistila to studie publikovaná v časopise Journal of Evolutionary Biology.“ Pro zájemce o detailnější informace doporučuji info ke studii ZDE.
Stran péče o vousy už na muže myslí i výrobci kosmetiky. Nejenže seženete opravdu spoustu zajímavých produktů na i po holení, ale pro majitele upravených vousů se najdou i skutečné poklady. Například tento olej na změkčení vousů a pro jejich lesk. Povedený produkt.

Kůže ta krásná být může – nebo musí?

Nikdo po mužích nežádá, aby měli pleť jako panenky. Nicméně je rozdíl mezi mužnými vráskami zkušeného barda a vysušenou treskou s povadlými rysi. Krémy pro muže jsou většinou koncipovány jinak než péče pro ženy. Zručný odborník moc dobře ví, že muž se krémem natře tak maximálně 2x týdně a že mužská pokožka má úplně jiné vlastnosti a zákonitosti než pleť žen. Tady je tedy prostor na to vybrat si takovou kosmetiku, která bude splňovat právě tato kritéria a kterou sestavil informovaný a zkušený zručný odborník. Za mne tato kritéria splňuje třeba pánská kosmetika od Nobilis Tilia. Zejména perfektně postavený Balzám po holení u něhož velmi oceňují složení včetně obsahu geniálního tamanu oleje.

Ruce aneb toužit po doteku

Zejména manuálně zruční muži a chlapi, kteří se doslova živí rukama, mají ruce většinou v dezolátním stavu. Svalnatá předloktí a obří dlaně jsou jako atribut mužnosti rozhodně předností. Ruce by však měly být v takovém stavu, aby žena po jejich doteku toužila. Někdy je ta představa pilníku a hoblíku v jedné osobě ne úplně lákavá. Péče o ruce by určitě neměla být brána jako modní trendík pro hipstery, ale jako nutnost ryze praktická. Z opravdu spolehlivých krémů bych volila například tyto – pro skutečně tvrdé a praskající ruce tento s lanolinem, pro běžné použití a změkčení tento s čajem Matcha nebo tento univerzální krém na všechno, co má sklon k zánětu, podráždění, zarudnutí, alergiím.

Lovu zdar a přírodě zvláště :-)

Magda Síbková