Recyklace, taky práce.


foto: Samu

Do čeho balíme Vaše zásilky na Cestaprirody.cz? Je to ekologické?

Snažíme se být maximálně ekologičtí v tom, jaké materiály používáme, a také v tom, že v maximální možné míře recyklujeme to, v čem přichází zboží do našeho skladu. Konkrétně. Nakupujeme pouze kartonové krabice a pokud není po ruce krabička, která k nám dorazila od výrobců nebo distribucí, tak použijeme novou kartonovou krabici.

Výplně. Ano, moc by se mi líbilo balit všechno třeba do květinářských přířezů, krásných barevných papírů, ale vím, že zrovna tohle je prosté a zbytečné plýtvání papírem. Naše balení do letáků, novin či výplní od převzatých od našich dodavatelů není ani za nehet tak poetické, ale je to rozumné a účel to splní. Tedy použít maximum možného materiálu, aby k Vám dorazil obsah jako v peřince :-) Někomu občas připadá, že výplní využíváme příliš, ale věřte, že přepravce se zásilkami vždy nejedná úplně v rukavičkách :-)

Bublinky, vzduchové polštářky, plasty apod. nekupujeme! Prostě je dostaneme se zbožím a když už k nám doputují, tak jim dáváme další pracovní úkol. Další kus využití. Třeba se budou hodit ještě i Vám! Samozřejmě všechny prosíme, aby obalový materiál vytřídili.

Upozornění: Při balení nezneužíváme kočičí práci. Vaše krabice nebyla vystavena působení našeho kocoura :-)

S pozdravem a přáním všeho dobrého.
Magda Síbková