Je čas na tropy! Hurá!

foto: Julian Povey

Ještě není ani půlka prázdnin. Předpověď na další týden je plná teplot kolem 30°C, a tak mám pro Vás v tom všem vedru dobrou zprávu!

Hodně z Vás už ode mne v poradně dostalo obligátní radu: Jezte místně a sezóně. V zimně se úplně vyhýbejte tropickému ovoci. Vitamíny čerpejte z kysané místní zeleniny… Jenže teď máme léto, prázdniny v plném proudu a meteorologové slibují tropické teploty.

Takže je čas na tropy! Hurá!
Vše, co vyrostlo v tropických podmínkách, je určeno právě pro organismus vystavovaný vysokým teplotám, přemíře sluníčka a potřebě tekutin. Proto můžeme vděčně přijmout trochu exotiky a nechat ji působit na naše těla. Dopřejme si ohňostroj chutí a báječných vlastností, pestrost vitamínů a přirozenost účinků.

Po čem sáhnout?

ALOE VERA + šťáva z RUDÝCH POMERANČÚ, 1 litr, ESI
Vynikající prostředek pro pohlazení Vašeho trávicího traktu. Fantasii se meze nekladou a můžete šťávu krásně přidávat do různých domácích limonád. Dá jim to punc exotiky a Váš pitný režim bude zároveň obohacením Vašeho zdravého životního stylu.

BIO NONI – detoxikace, vitalita, enzymy, 1000 ml, Ecce Vita
Gejzír vitamínů, minerálů a poklad tichomoří. Noni (Morinda citrifolia) pochází z tichomořských ostrovů, kde ho domorodci označují také jako „magické ovoce“. Kdy jindy využít všechny její zchlazující benefity než teď v čase vysokých letních teplot? Dejte si panáka Noni do sklenice s vodou a citronovou šťávou. Vaše buňky celého těla budou plesat radostí.

Goji šťáva 100%, 500 ml, Wolfberry
„Tekutý betakaroten“ a antioxidantový pramen zdraví. Popusťte uzdu fantazii a Vaše domácí limonády nebudou jen o chuti, ale také o vitamínech, které jsou přímo z plodů kustovnice.

Na zdraví!

Krásné léto a vláhu všemu živému přeje
Magda Síbková
www.cestaprirody.cz